Add a startlaphoz Add a facebookhoz Add a twitterhez Add a myspacehez Add a googlehoz RSS Add a twitterhez 
Keresés...
Fórumajánló
október 31., 22:33 (rauIreaI)
október 29., 13:14 (Edwin77)
október 22., 08:49 (sara736)
október 17., 14:35 (Bad123)
október 10., 07:56 (namal)
Frissítések
Kalendárium
Aktuális szavazások
Jelenleg nincs szavazás, gyere vissza később :-)
Közösség
Fórum

TV-sorozatok, filmek

Egyéb témák: tévé, zene, humor, OFF...

Madridista Fórumos szavazás 2012 legjobb filmjeiről

Legyen!
66
90%
Ne legyen!
7
9%

Szavazatok száma : 73

IsSco

Kedvenc játékos: CR, Isco
Kedvenc csapat: RM

Re: TV-sorozatok, filmek

HozzászólásSzerző: IsSco Dátum: 2013.11.17. 21:16

Sziasztok, tudnatok-e ajanlani, igy estere horror filmeket?! Vlmi erdekeset es izgalmasat, valamit amibe nem alszok bele 5 perc utan...Koszi elore is nektek! ;)

Remy

Kedvenc játékos: Zidane, C. Ronaldo, Varane, Jesé R. + a legtöbb Realos
Kedvenc csapat: Real Madrid, Francia és Spanyol válogatott

HozzászólásSzerző: Remy Dátum: 2013.04.28. 13:25

A Haunted House

Marlon Wayans legújabb filmje. Gyenge... 3,5/10 Bővebben itt. Supernaturalmovies.blog.hu
Eastwood, Cronenberg, Kubrick, Cameron, Spielberg, Scott, Scorsese, Tarantino, Nolan, Aronofsky

Supernatural Movies.blog.hu

Movies

Remy

HozzászólásSzerző: Remy Dátum: 2013.04.24. 16:43

Mama

Del Toro figyelt fel Muschietti rövidfilmjére, ami annyira megtetszett neki, hogy bele is vágott az egészestés film elkészítésébe. No, nem Del Toro rendezte, de a jelenléte érződött a filmen. Zseniális operatőri munka jellemezte, és ha a végét nem rontják el, akkor egy nagyon erős, és jó horrort láthattunk volna. De még így is jó lett szerintem. Bővebben itt. 7,5/10
Eastwood, Cronenberg, Kubrick, Cameron, Spielberg, Scott, Scorsese, Tarantino, Nolan, Aronofsky

Movies

h3x0r

Kedvenc játékos: CR, Casillas, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapat: Real Madrid

HozzászólásSzerző: h3x0r Dátum: 2013.04.21. 00:57

nmate91 írta:Csodálkozom, hogy a Wreck-It Ralphot rajtam kívül senki sem írta.

En par napja lattam a Wreck-It Ralphot es az Argot, mindketto siman befert volna a 10es listamba, viszont teljesen elfelejtkeztem a szavazasrol.

Amugy erdekes, az elso 6bol 2-t lattam (avenger, sotet lovag), viszont a masik 4-et is (django, hobbit, pi elete, felhoatlasz) tervezem megnezni mar egy ideje. Valoszinuleg ezek kozzul is jo par befert volna a listamba.
Ezt soha nem értettem. Ha ennyire nem tudtok angolul, legalább ne legyetek lusták feliratot olvasni az eredeti hanghoz. A magyar szinkron már hosszú évek óta ocsmány és igénytelen úgy ahogy van, a Djangóban ráadásul di Caprióék szinte fürdenek a déli akcentusban, szerintem kurvára sokat hozzátesz a film hangulatához. Persze ti tudjátok...

Ez azert igy nem teljesen igaz, a magyar szinkron az egyik legjobb a vilagon. Az viszont igaz, hogy sokszor az akcentust egyaltalan nem adja vissza a magyar szinkron (pl big bang theory, Raj akcentusa) . En peldaul a sorozatok legnagyobb reszet angolul nezem angol felirattal (kiveve simpsons, ket pasi meg egy kicsi, jobaratok), de a filmeket szinte mindig magyarul. Magyar felirattal szerintem nincs ertelme filmet nezni (kiveve ha valamit nagyon varok, de azt meg valoszinuleg ugyis megnezem moziba), mert akkor csak azon kapom magam, hogy olvasom az egeszet, angolnal meg van hogy surubben, van hogy ritkabban nezek oda.

Viszont nem ertem miert kell leszolni azt, aki nem tud olyan jol angolul, hogy felirat nelkul megnezzen egy filmet. Altalaban az ember azert ul le filmet nezni, hogy 1.5-2 orara kikapcsolodjon. Tegyuk fel, hogy egy film angolul 100 pontnyi elvezhetoseget nyujt, magyarul viszont csak 90-et. Ha felirattal nezem meg, akkor csak 70-80-at nyujt, mert sokszor nem tudok a kepre odafigyelni, az olvasas miatt, lemaradok par szorol, stb. Hogy jarok jobban, ha magyarul nezem meg vagy ha felirattal?

bittermate

Kedvenc csapat: szted?

HozzászólásSzerző: bittermate Dátum: 2013.04.21. 00:54

egy új vicces sorozatnak, a Community-nek.

Nagyon jó kis sorozat, ajánlani tudom mindenkinek. :smile:
"Hogy Cruyff sosem nevezne ki csapata élére? Látják a szemeimet? Egy hétig nem aludtam miatta."

Remy

HozzászólásSzerző: Remy Dátum: 2013.04.21. 00:04

Tom Cruise maraton

Jack Reacher

Nem csúcskategóriás akciófilm, de egynek tökéletesen elmegy. Van története, vannak csavarok, vannak rejtélyek. Tom Cruise meg jól játszik :D Egy gond van csak vele, hogy a 130 perces játékidő irreálisan hosszú. 15 percet simán leszedtem volna belőle.
Bővebben itt. 7/10

Movies

Demes

Kedvenc játékos: Iker Casillas,X.Alonso,CR,Ramos

HozzászólásSzerző: Demes Dátum: 2013.04.19. 18:23

Azok a 70-es évek show (That 70's show)
Hát ez is kipipálva. :tapsolos:

Egyszerűen hihetetlen. :lol:
Ez a sorozat is kiemelkedik a tömegből, bár nem annyira felkapott mint a mostaniak.

A legjobb talán az benne, hogy nincs annyira sok dráma , minden egyes karakter teljesen humor kategória, és a mellékszereplők is legalább annyira viccesek és fontosak mint a "főszereplők" már ha valakit lehet annak mondani. Kelso,Fez,Red, mindenki hihetetlen vicces és Mila Kunisnak is van sok jó pillanata.

Igazából nem is lehet megfogalmazni, egy mocsok vicces sorozat mindenképp érdemes megnézni, nagyon nagy pillanatok vannak benne.

Nos igen, azért a valaha legjobb sitcomot (számomra) nem éri be, mivel a Scrubs az abszolút 10es, viszont azt kell hogy mondjam hogy a How I Met-el simán egy szinten van, ha nem veri.
(főleg a HIMYM mostani évadait nézve)
Szomorú érzés befejezni. De hát minden befejezés valami újnak ad helyet, így hát neki is látok egy új vicces sorozatnak, a Community-nek. :cool:
9/10
When all seems lost Iker appears and saves you -Xavi Hernández

nem bilincset mutatott, hanem egy x-et, mert döntetlenre húzták a meccset, és hát így elment a tipó.
meg gangam style is lehet.
-shutter :D

Nr.1. Xabi Alonso fan
Nr.1. Iker Casillas fan

pheco

Kedvenc játékos: Beckham, Cristiano Ronaldo, Ramos, Özil, Marcelo
Kedvenc csapat: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: pheco Dátum: 2013.04.19. 14:49

Tudja valaki, hogy melyik Lart pour Lart részben van amikor a Margit "köpi ki" a kanálra a habot? Eszembe jutott pár órája és muszáj megnéznem :mrgreen:
jhv: carvajal/akárki, csak ne arbeloa
kk: vidal/yaya/wilshere/akárki, csak ne khedira
szélső: neymar/reus/götze
csatár: falcao/agüero
edző: wenger/klopp

VanillaSky

Kedvenc játékos: Raúl, Roberto Carlos
Kedvenc csapat: Real Madrid, Audi ETO KC

HozzászólásSzerző: VanillaSky Dátum: 2013.04.19. 00:35

To thank you for your love and support over the last seven years, we wanted our Facebook fans to be the first to know that the upcoming season will be the final season of Dexter.

Még időben. Kapjon egy méltó lezárást és kalap-kabát. :smile:
"Fent a lépcső tetején,
Nincsen embert leltem én.
Ma is nem volt úgy tűnt fel,
Ó bár végre menne el."

Remy

HozzászólásSzerző: Remy Dátum: 2013.04.19. 00:02

A Marvel profi, a Warner viszont idiótákkal van tele. Hihetetlenül nagy potenciállal bíró kincs van a kezükben, de eddig keveset hasznosítottak belőle. DC hősök, akiknek kijárna már egy mozi.

Movies

soadroli

Skype azonosító: -
Kedvenc játékos: van egy pár
Kedvenc csapat: a másik

HozzászólásSzerző: soadroli Dátum: 2013.04.18. 18:11

R.I.P.D. Trailer
Van egy kis Man in Black beütése, de nagyon lazának néz ki. Mozis lesz.
Jeff Bridges milyen badass már :grin:
Kép
alias speedman

Matt009

Kedvenc játékos: Kaká, Higuain, Casillas, Fabregas, Arshavin

HozzászólásSzerző: Matt009 Dátum: 2013.04.18. 15:04

Fringe 5. évad

Hát ez nagyon gyengére sikeredett. Adva volt egy jó alapsztori, új helyzet, rengeteg lehetőséggel, és aztán lett belőle egy ötlettelen, bugyuta, katyvasz. Mintha egy 5 éves gyerek írta volna a sztorit. A dühöngést spoileresen folytatom.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
A földet megszállták a Megfigyelők, és 20 év borostyánban eltöltött év után Fringe team újra összeáll, hogy leszámoljanak a Megfigyelőkkel. Na most a probléma megoldására Walternek volt egy terve, amit sikerült elfelejteni, így 20 éve videókazikra felvette a tervének a részleteit, hogy valaki később véghezvigye a tervet, ha Walternek nem sikerül. Nem egy nagy sztori ez így, de lenyeltem volna, ha a terv részleteinek összerakása ötletes sztorikkal párosult volna, de igazából a gyűjtögetős részek a gyengébb színvonalú filler epizódok szintjét súrolta. Alulról. A nagy terv pedig egy bántóan bugyuta megoldást tartalmazott: elküldeni egy mutáns megfigyelő gyereket 2167-be, amikor a Megfigyelőket "feltalálják", hogy ne induljon el az emberiség az érzelem mentes Megfigyelők létrehozásához vezető úton, mert a gyerek Megfigyelő érzelmekkel rendelkezve is értelmesebb, mint az érzelemmentes sorstársai. Itt kezdődik az alapprobléma. Ha a világot megszállták a Megfigyelők, akkor 2167-ben is Megfigyelők lesznek, szóval (1) vagy az ottani Megfigyelők feltalálják saját magukat, és nem változik semmi, (2) vagy a valaki által lerúgott Megfigyelők okán tanulva az emberek eleve nem hozzák létre őket. Aztán ott van a tény, miszerint a gyerek is Megfigyelő, akik tudnak utazni az időben, úgyhogy miért kell Walternek egyáltalán időgépet építenie? Ráadásul ott van a 2 világot egyesítő masina, ami megint csak képes időutazásra...

Miért csinál Walter felvételeket, miért építette meg a zsebuniverzumot a gyerek elrejtésére, amikor azzal rengeteg idő ment el, ami alatt az időgépet összerakhatta volna.

Aztán ott van Szeptember. Ő elvileg a 4. évadban meghalt. Most mégis él. Aztán, ha egyedül meg tudta építeni az időgépet, akkor miért kellett neki Walter, és miért nem építette meg egyedül, és rendezte le a dolgot? Vagy miért nem ment el kapásból a gyerekért, mikor Walter figyelmeztette, és miért nem repítette el a gyereket eleve a jövőbe, amikor még tudott időben utazni. Vagy miért nem ment el maga, és mesélte el az egész sztorit 2167-ben? Ha a Megfigyelőknek minden érzelmi képessége ki lett irtva, hogy lehetnek érzelmei az eredeti 12 Megfigyelőnek?

Aztán ott vannak a következmények. Ha nincsenek Megfigyelők, akkor ki menti ki Petert a jeges tóból? Nincs szerelem Oliviával, nincs Etta, stb... De mondok jobbat. Ha nincsenek Megfigyelők, Szeptember nem tereli el Walternatív figyelmét, mikor a fia betegségére keres ellenszert, Walternatív fia meggyógyul, Walter nem megy, nincs háború a 2 világ között... Szóval ezzel a fináléval a Fringe sorozat az egész létét tette nevetségessé és értelmetlenné.

Ezek nagyon komoly logikai bukfencek. Nem igazán zavarna egy 2 bukfenc, mert előfordult máskor is, csak hát ezek már tömegesen jelentkeznek, és emellett az egyes részek is a lehető legegyszerűbb megoldásokkal operáltak, semmi olyan érdekes nem volt, ami legalább felkeltette volna az érdeklődésem (Talán kivétel a Peter Megfigyelőkütyüvel a fejében, de azt is szánalmasan egyszerűen és túl hamar oldották fel.) Ezért így ebben a formában kár volt. Ezt a történetet el lehetett volna mesélni 3-4 részben a 4. évad végén.

Ráadásul rengeteg kérdés maradt megválaszolhatatlanul: Miért szállták meg a Megfigyelők a világunkat? Mi a francot csinált az ellenállás? Miért váltott idősíkot Peter? Miért volt rossz a lojalistáknak? stb... Itt is lenne még pár, ha törném a fejem, de most ehhez nincs túl sok kedvem. A lényeg, hogy a megszállt világot rendkívül egyszerűen mutatták be, elfért volna pár érdekes tényező. A fordulatok száma kevés volt, az átlagos részek struktúrája pedig gyerekes.

Ha pontozni akarom, akkor az 5. évad 3/10. Az egész sorozat az 5. évadot leszámítva 7,5/10, 5. évaddal együtt 6/10. Az egész záróévad sokat rontott a szérián, kár volt érte. Nálam a Fringe zuhanórepülése a 3. évad közepén kezdődött a William Bell féle lélekharang sztorinál, és a Peter és Olivia egymásnak teremtetett már gyerekkorban című szánalmas, nyálas maszlagnál. A 4. évad második fele a logikai bukfenceket leszámítva ismét magas szinten volt, de aztán jött az 5. évad borzalma.
"A figyelmetlenség és a tudatlanság alól nincs feloldozás"

Ha nem vagy összezavarodva, akkor téged félrevezettek.

Sierra

Kedvenc játékos: Varane

HozzászólásSzerző: Sierra Dátum: 2013.04.18. 01:25

ericco írta:Django és a filmek úgy 90%-a = eredeti hang :smile:

Ja ezt amúgy adom. :) Én is már egy ideje szinte csak feliratosan nézek filmet, de vannak színészek, akiket csak szinkronnal vagyok hajlandó nézni. Di Caprio pont ilyen. :D
Realmadrid <3

Siempre fieles e Inmortales como el tiempo, inalterables como la Historia, que tienen un nombre propio: ULTRAS SUR!!

Ultimate The Lonely Island & Justin Timberlake fanatic.
Edinson Cavani.

nmate91

Kedvenc játékos: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Joao Pinto
Kedvenc csapat: Real Madrid, Magyarország, Selecao

HozzászólásSzerző: nmate91 Dátum: 2013.04.18. 00:38

Csodálkozom, hogy a Wreck-It Ralphot rajtam kívül senki sem írta. Szinte éreztem a filmnél, ahogy roszog a kopott fehér biló a kezeim alatt és béget mellettem a floppy olvasós win95 oprendszerrel ellátott p1-es, mielőtt futtatom a Mariot, Mortalt vagy a Sonicot.

Régi szép idők.

Ez úgy írtam, mintha egy vén f'sz lennék. :mrgreen:
www.teletipp.hu

messideco

HozzászólásSzerző: messideco Dátum: 2013.04.17. 22:31

Hijj, nem gondoltam, hogy így megszenvedek a Blade runnerrel :cry:
Kép
Kép
Kép
Hitchcock-Lynch-Polanski-Scorsese-Allen-Eastwood

Következő